16.dubna 2014

náměty a připomínky 

Místo pro vaše konstruktivní návrhy a připomínky ke službě chat.cz.

příspěvky


 • LichMedusa sobota, 24.června 2017 00:09:55
  Již nékolikrát se tu objevila připomínka na téma "sex místnosti". Včera jsem udělala pár screenů, ze kterých je vidět, že fungování zámků má své mouchy, které by určitě stály za vychytání. Předně chci řict, že tímto nenapadám návštěvníky tohoto typu místností, pouze chci poukázat na "mezery v zákoně" :) zde jsou screeny k vidění: https://imgur.com/a/xOW1p

  Uživatele Slast jsem před pár dny šeptem poprosila o zamčení jeho místnosti zámkem "do 18 let", čemuž ihned vyhověl a místnost zamknul. Včera jsem ale zjistila, že tento zámek do místnosti pustil nejen uživatele s neveřejným věkem (Slast, Felix) ale zároveň také uživatelku Ewwe, která má v profilu uveden věk 16 let. V seznamu místností to ale vypadá, že tam zamčeno je.


  Na další skutečnost poukazuje screen, ze kterého je vidět, že v místnosti se nachází uživatelka ophelia (anonym). Anonymům zamčeno nebylo, tudíž pokud zámek věku do místnosti anonymy vpustí, není možné zajistit, aby byla pro vstup opravdu dodržena podmínka věku 18 let.


  Děkuji za pozornost.
 • deltasierra čtvrtek, 22.června 2017 18:13:47
  Dovoluji si tímto předložit návrh, aby byla při zobrazování chatu na mobilních zařízeních byla vkládána horizontální mezera vhodné velikosti mezi jednotlivé smajlíky na liště smajlů.Vzhledem k tomu, že smajly mají cca 20x20 px a rozlišení dnešních mobilních zařízení dosahuje často hodnot blízkých tzv. full hd (cca 1000x2000 px) je pak tedy jeden smajl tak malý, že je pro uživatele problematické dotknout se správné emotikony.


  V technické rovině je zřejmé, že navrhované by se dalo realizovat A) podmínkou řešící načtení jiného template nebo stylesheetu v případě že je operační systém uživatelského zařízení Android or (nevím jak se jmenuje systém od Applu na jejich tabletech/mobilech) /// B) umožnit si uživateli toto vybírat jako uživatelské nastavení (jeden boolean navíc by databázi jistě nezatížil). /// Domnívám se, že navrhované řešení A) je sice jednodušší na implementaci, nicméně mohlo by vést k nesmyslným problémům, pokud by někdo používal OS určený pro mobilní zařízení na stolním počítači / notebooku s touchpadem, bez dotykové obrazovky - ale toto bych si dovolil považovat za marginální procento uživatelů...
  • Hagné pátek, 23.června 2017 00:55:59
   To bych taky ráda. ;)
 • LichKingAnathema čtvrtek, 22.června 2017 01:37:52
  a přeci do třetice, zda by mohl dostat JiH práva i na schvalování diskuzí, když má i místnosti, aby třeba Freya (čekající už nevím jak dlouhou dobu na schválení jedné místnosti) , já ( nečekám dlouho , zatím, nestěžuji si , ale momentálně to hoří heh) a případně další následující, co by chtěli založit místnost to měli operativně schválení, nebo případně zamitnutí co nejdříve a věděli, na čem jsou.
 • LichKingAnathema čtvrtek, 22.června 2017 01:15:32
  a ještě praktické fatal připomínka , kterou jsem omylem nechtě opoměl, ale je důležitá , neb se překliky opravdu často omylem stávají Aby byl klikatelný jen název místnosti rozhodně souhlasím, to měla fatal v tomto případě dobrou praktickou připomínku. END.
  • LichMedusa čtvrtek, 22.června 2017 13:56:02
   Za toto se fakt důrazně přimlouvám, protože se mi to stalo už několikrát, naposledy právě dnes. Překliknout se na telefonu je velmi snadné a člověk pak skončí někde, kde opravdu být nechtěl. Že to nebylo schválně pak stejně nikdo nevěří a vznikají zbytečné domněnky.
 • LichKingAnathema čtvrtek, 22.června 2017 01:10:35
  Pro přehled a hlavně pro oddělení zbytečných věcí k řešení z věcí viz níže a podstatných věcí, co by se naopak měli skutečně řešit, protože jsou buď praktické, nebo vyloženě poukazují na zjištěné chyby, bych to tu shrnul a něco i opět zopakoval, pro připomenutí řešení. Začal bych, aby konečně vyhozený uživatel bylo psáno byl vyhozen nebo byl kopnut a ne odešel? Působí to zmatečně a psaní za každým takovým Kick je únavné, dále opravit chybu, aby nešlo kopnout sama sebe, jak píše Panther, dále Freyino upozornění a zavedení Funkce unkick a to z toho důvodu, že i SS jsou jen lidé a splésti se mohou a třeba nastále vyhodnotit špatně nějakou situaci, stávat by se to nemělo, ale mohlo, případně opravit tím chybu jiného SS nebo a to hlavně chbu kopu DS, který nemá takovou zodpovědnost a jak z praxe víme, může ho mít každej prudič i, i když mu nebyl automaticky nikým z SS přidělen, dále aby DS byl přidělován pouze SSkem a ne systémem nebo dokonce samotným uživatelem v prázdné místnosti, dále opětovné odmutnutí SS odmutlo uživatele pro všechny!!! A ne jak teď pro jednotlivce jen, když už mute pusobé od SS správně hromadně pro místnost, taky aby odmutnutí fungovalo stejně od SS. A konečně při kick udělat to, aby se nemuseli používat ty strašné uvozovky anebo aby to našeptavač či tab nabízel s nimi, neb to strašně zdržuje a prudiči toho hojnmě využívají k zakládání právě takových nicků. Zbytek věcí je podružný zatí z věcí dole, nebo uměle vytvořené "problémy" . Děkujeme Francimu, že i tak neustále na něčem pracuje a postupně zlepšuje i při svém méně volném čase.

 • Teplem zmořenej PaNtHeR středa, 21.června 2017 09:34:44
  Ahoj,bylo by prosím možné odlišit odchod z místnosti a kopnutí? S někým bavím, je vykopnutý, ale systém napíše, že odešel z místnosti... Nebylo by pro všechny lepší, aby se zobrazilo, že uživatel byl vykopnut a proč byl vykopnut? Nebo Aspoň Odešel z místnosti z důvodu nekompatibility se stálým správcem uživatelské_jméno, který mu na rozloučenou zanechal vzkaz důvod_kopnutí.

  Další věc u kopanců. Pokud mám dočasné správcovství, můžu kopnout sám sebe. V tom problém nevidím, dokonce je to pro mě vítaná vlastnost. Odchod z místnosti jak se patří! Bohužel jsem se tímto způsobem na 6 hodin zabanoval, což už tak příjemné není...
  Díky.
  S přátelským pozdravem "Přijď se na nás někdy taky podívat",
  PaNtHer
  • LichKingAnathema středa, 21.června 2017 09:46:58
   Když se podíváš niže na příspěvky, tak minimálně já jsem na tvojí první část dotazu upozorňoval několikrát...odpověď od franciho najdeš tudíž níže ..na druhý tvůj dotaz, krom toho,, že to tedy chyba je, tak na to nepříjemné, když blbneš, tak se pak holt nediv.
  • LichKingAnathema středa, 21.června 2017 10:10:17
   a ještě to doplním, tu druhou věc pak v podstatě byť jako chybu lze i nechat, neb jak je vidět, tato hovadina je pak následně správně potrestána systémem, dle zásluhy uživatele viz tvůj příklad. Nikdo normální, by to nedělal. Ke kicku je nutné psát i důvod, v tvém případě by byl pro tento případ schválen kick nick a důvod by byl nudím se, dělám kraviny a neměl bych dostávat dočasného správce, protože se mi nelíbí akceptace vlastního kroku v důsledku mé hovadiny.
  • Freya středa, 21.června 2017 10:58:18
   Tak za a) mohl testovat jestli to jde a za b) to mohl udělat omylem. Já bych to viděla jako chybu, vykopnout sám sebe by jít nemělo.
  • Teplem zmořenej PaNtHeR středa, 21.června 2017 11:02:53
   Blé ble blé!
  • Freya středa, 21.června 2017 11:04:04
   Imho pro případ omylu bych (a budu se asi opakovat) byla pro zavedení funkce unkick, protože omyl se bohužel fakt stát může. A u mute také, protože tam se překliknout je opravdu snadné.
  • LichKingAnathema středa, 21.června 2017 11:48:46
   Omylem vyhodit sám sebe normálně není možné podle mne, neb musí udat důvod kicku, omyl by to byl u mute, tam se to skutečně stát může, jinak viz výše je i vidět, co to bylo za "omyl" a to i kdyby to uživatel testoval, tak by to nepitval, neb tento případ jak říkám asi nikdo normální dělat nebude, proč taky, trest mu za tu hovadinu také přišel, tj, chyba to sice možná je, ale kdo by jí a proč cíleně dělal, neb omylem to fakt nejde viz to vyplnění důvodu, opakuji u funkce kick. Funkci unkick ale rozhodně schvaluji a to z toho důvodu, že i SS jsou jen lidé a splésti se mohou a třeba nastále vyhodnotit špatně nějakou situaci, stávat by se to nemělo, ale mohlo, případně opravit tím chybu jiného SS nebo a to hlavně chbu kopu DS, který nemá takovou zodpovědnost a jak z praxe víme, může ho mít každej prudič i, i když mu nebyl automaticky nikým z SS přidělen, takže krom funkce unkick bych zavedl i to a to se také opakuji, aby DS byl přidělován pouze SSkem a ne systémem nebo dokonce samotným uživatelem v prázdné místnosti. Jinak u mute bych tedy (i když sám ho téměř nepoužívám pro mraky chyb samotné funkce) pro to , aby při omylu SS (zpravidla překlik v rychlosti) opětovné odmutnutí SS odmutlo uživatele pro všechny!!! A ne jak teď pro jednotlivce jen, když už mute pusobé od SS správně hromadně pro místnost, taky aby odmutnutí fungovalo stejně od SS.
  • Freya středa, 21.června 2017 12:04:00
   Pomocí našeptávače se může omyl stát včetně vypsání důvodu, ale nebudeme se tu snad hádat. Tak to prostě zkusil, jestli to jde a jít by to podle mě nemělo, já na tom nevídím žádný problém nebo snad důvod ho nějak sprdnout.
  • LichKingAnathema středa, 21.června 2017 12:18:19
   Tak jasně, kdyby to ale fakt udělal omylem, ani bych na to nereagoval krom toho, že některé body jsou podle odpovědi franciho skutečně v řešení. Ale přiznejme si , komu se stalo tu, že by vyhodil sám sebe omylem. Každopádně chyba to je, to ano, ale taková, že v praxi, by se téměř nevyskytovala a řešil bych jí až po skutečně mnohem podstatnějších věcech ohledně funkčnosti. To se bavíme o Kicku sama sebe. V Mute s tebou souhlasím, to by se mělo řešit viz výše a unkick totéž. Psal jsem to též proto, že franci, který nemá tolik času řešit věci již navrhnuté a relativně zásadní tak rychle, nebyl zatěžován maličkostmi, které mohou zatím počkat.
  • Teplem zmořenej PaNtHeR čtvrtek, 22.června 2017 05:34:05
   ... přitom kopnutí sama sebe mohl být takový krásný Easter egg... :-)
 • Azazel Anděl středa, 21.června 2017 09:01:09
  Návrh na omezení počtu znaků v popisku místností

  Navrhuji limitovat počet znaků v popisku místností, aby takový počet znaků vydal maximálně na cca. 6 řádků ve webovém zobrazení. Aby nedocházelo k tomu, co jsem sám pro ukázku učinil s popiskem místnosti Hrabě X. V mobilním zobrazení je toto už již naprostá šílenost a obludnost. Nechal jsem tento popisek jen pár dní, můžeme se podívat zde http://jpeg.cz/images/2017/06/21/jufDt.png . Ovšem i takový běžný popisek např. místnosti Přátelé Temnoty čítá při webovém širokoúhlém zobrazení 10 řádků. A takové obludné popisky si může udělat každá místnost. Plně souhlasím s názorem uživatele Kingie, který pravil cos o tom, že lidi bude víc zajímat přehledný seznam místností, než nekonečné skrolování přes obludné popisky.

  A aby bylo uceleně vše v jednom, pak bych připomenul související návrh fatal_error z 2.dubna 2017:
  Při náhledu místností se mi často stává (a co jsem četla, tak si stěžovali i jiní), že mi buď ujede touchpad nebo na telefonu špatně kliknu a dostanu se do místnosti, kam vůbec nechci, protože je klikatelný i popis místnosti a ne jen její název, proto si myslím, že by bylo dobré, aby se dalo vstoupit jen přes název.
  • LichKingAnathema středa, 21.června 2017 12:12:04
   Vytváření použiji tvého slova "animosit" a jiných umělých "problémů" pro "ukázku" je tvou doménou. Jednodušší by bylo, kdyby jsi ty problémy uměle nevytvářel. Pravý důvod tvého obludného popisu byl jiný a rovnou tě odcituji: " To jsem jen sloučil 3 verze normálních popisků do jednoho mega nu...A joo. Přiznám se klidně. Byla to taková malá zákeřnost potom, co jsme přeskočili Teplotu :D Nebude to takhle trvale, vrátíme to do normálu zase" ..konec citace. Z čehož vyplývá, že jsi se zase jen potřeboval předvézt a zviditelnit a vytvořit nepřátelskou atmosféru a vytvořit umělý problém jako již poněkolikáté. Ostatně všechny tyto informace, co jsi tam z důvodů zřejmých psal, máte uvedené na webu, takže každý, kdo by je chtěl vědět se je dozví na vašem webu, navštíví-li ho. K čemu pak takový web místnosti je, že...tento návrh je tedy v podstatě zbytečný a opět tebou jen uměle vytvořený.
   K druhé části tj. Aby byl klikatelný jen název místnosti rozhodně souhlasím, to měla fatal v tomto případě dobrou praktickou připomínku. END.
  • Freya středa, 21.června 2017 15:17:44
   Na toto určitě stačilo udělat test a dát printscreen do námětů. Nebylo třeba, abychom týden koukali na obludný popisek. Ale to by nebyla zábava, že, ovšemže..
  • Azazel Anděl středa, 21.června 2017 23:04:52
   http://jpeg.cz/images/2017/06/21/TAcuh.png

   A požádal bych Anathemu, pokud nemá nic přínosného, obohacujícího, rozšiřujícího mé návrhy a náměty, nechť je neustále neznehodnocuje svými zbytečnými, nic nepřinášejícími, tématicky nepodnětnými a napadajícimi žvásty, když už své zbytečné, nic nového nepřinášející plky musí cpát všude, neb bez jeho blábolů by se neobešla asi žádná diskuze a žádné vlákno. Návrh jsem psal pro Franciho. Jak svého času na jiné, dnes již smazané diskuzi, pravil RA, cituji "Pokud tam je něco dobrého, tak to zaniká mezi všemi těmi negativy" - Tesat do kamene. Navrhnul bych vytvoření a schválení diskuze, která by se mohla jmenovat např. Anathemova vejspamárna, ovšem je to hloupost, jako u všech prudičů, když jim člověk poskytne prostor, pak ho stejně nevyužijí, neb už je to tak nebaví, a čmárají i tak jen všude jinde. (Na případnou reakci již nereaguji.)
  • Azazel Anděl středa, 21.června 2017 23:05:50
   Pro Freya: Někdy je nejlepší spojit příjemné s užitečným. Vyzkoušej. Testování nuda je, má však cenné údaje aneb Testování nuda je, Aza si i vyhraje.
  • LichMedusa čtvrtek, 22.června 2017 01:12:03
   Dovoluji si navrhnout zakázání používání multinicků - je to zbytečné, působí to zmatky a takové věci chtějí jen prudiči, aby si mohli zaplnit místnost a mít víc prostoru otravovat ostatní. A o to my slušní uživatelé nestojíme.
   Nikdo není na tomto chatu tak zbytečnou osobou jako právě Azazel. Myslí si, že všechny ohromí svou manipulací se slovy. Ovšem to se nesmírně plete. Nedosahuje ani nikdy nedosáhne Anathemových kvalit a proto ho závist dohaní k nekončícím prostoduchým výlevům. Snaží se prosadit a zviditelnit sebe, ale ve skutečnosti se tím víc a víc odhaluje jeho pravá nenávistná tvář. Prý jsme mu všichni ukradení - NE!!! Bez nás by neměl čím žít a jak se zabavit. Celou naši místnost, místnost Fajn Pokec a také celé fungování chatu (včetně jednání RA JiHa) očerňuje na svých pokřivených xglosách. Komentuje a zesměšňuje každý náš krok! Natolik jsme pro něj důležití. Posílá a navádí prudiče k trollení a provokacím, jelikož sám se nechat zabanovat nechce, že ovšemže.. imgur.com/a/XIVkH
   Azazel posílá lidem okolo takovéto urážlivé, zesměšňující a napadající obrázky - http://jpeg.cz/images/2017/06/17/X5igH.png Proto prosím Franci, neber Azazelovy pomluvy vůbec vážně. :) Z činů poznáš, kdo je král :) A toto nejsou prázdné řeči jako ty jeho výplody choré mysli, toto jsou FAKTA! Slova sice křičí, ale skutky hřmí!!

   Jistě, Azazel už jen zoufale kope kolem sebe jako se tonoucí chytá stébla. Ovšem tím, že šlape vodu, se tedy rozhodně nezachrání. Jasně a vytrvale ukazuje, že jen on je tu ten, kdo nás bez přestání napadá, pomlouvá a provokuje. Už toho od něj bylo dost!!! Nikdo rozumný mu na ty jeho kecy neskočí a všem nám je jen pro smích. Žijeme si své životy a bavíme se s přáteli. On má jen svou ubohou snahu ostatní zostudit. Ať si celou svou místnost pošle třeba do pekla, nám je to fuk!
  • LichMedusa čtvrtek, 22.června 2017 01:14:32
   Franci, k výše zmíněnému "problému" - dokud prudič, pomlouvač a provokatér Azazel nevytvořil monstrózní a totálně směšný popis své místnosti, nikomu náš popis nevadil a nebyl jediný uživatel, který se k tomu kdy vyjádřil. Tento problém tudíž uměle vytvořil zase a jen Azazel. Nebyl to žádný test, ale provokace, kterou sám dokázal na svém screenu a ještě se přiznal, že se tím baví. :) Myslím, že jsou tu vážnější a naléhavější záležitosti k řešení, než problémy, které neexistují. Jako například Anathemou výše připomenutý unkick a hromadné odmutnutí SSkem či návrh fatal ohledně vstupu do místnosti pouze přes její název.
  • Freya čtvrtek, 22.června 2017 10:49:47
   Aza si i vyhraje, pak se mu ale nelíbí když se k tomu někdo vyjádří. Tohle byl akorát tak návod pro prudiče jak lépe a radostněji otravovat - opět. Napřed všechny provokuje svým obludným popisem a potom si to ještě drze dá do námětů, směšné.
 • Hagné pátek, 2.června 2017 11:24:05
  Ta karma je úplně na nic. Nechápu to, mám na účtu vzkazy a nemůžu na ně odpovědět. :( Kdo takovou blbost vymyslel!
  • ttoth sobota, 3.června 2017 07:51:07
   Zřejmě zdejší autor-autoři tohoto chatu...
  • sobota, 3.června 2017 20:25:46
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Freya sobota, 3.června 2017 20:30:58
   :DDD
  • petr neděle, 4.června 2017 10:23:15
   I bez karmy, šlo odpovídat na vzkazy, tak nevím co ti nejde. Nikdy jsem neměl potíže odpovědět, je to jednoduché...
 • katusa.katusa@seznam.cz neděle, 14.května 2017 18:40:04
  Jak se mneni jmeno mam tam mail a to nechci
 • LichKingAnathema neděle, 14.května 2017 00:13:15
  další ukázka systémových chyb....občasná změna profilů na již neexistující a nazpět + výkaz chyb viz. screeny ...zkuste opravit http://imgur.com/a/Zy8TH , http://imgur.com/a/tEJx6 , http://imgur.com/a/PoRvi
  • 00:03:18 Šmoudeathlinka opustila místnost
  • 00:03:21 Majdula vstoupila do místnosti profile ????????
  • 00:04:00 Šmoudeathlinka vstoupila do místnosti
  • Azazel Anděl neděle, 14.května 2017 10:45:56
   Na měnící se přezdívku je celkem jednoduchá pomoc, a to odhlášení a přihlášení z daného zařízení (mobil, tablet). Na mobilní verzi, pravda, už není tak jednoduché to odhlášení najít. Ale vy si jistě poradíte. Pokud byste odhlášení nenašli, doporučuji se na to zeptat uživatelky Belia, s tou jsme to řešili již před mnoha měsíci. Hezký den
  • LichKingAnathema neděle, 14.května 2017 13:03:37
   na daném zařízení vyzkoušeno, ale nezabralo to (již v době toho vzniku, ostatně to bylo na screenu vidět, jak se to zkoušelo jako první)....problém bych viděl s nekompatibilitou aplikovaného prohlížeče, resp podmodul pro Prestigio , který má v základu Operu a vnucený paskvilní podmodul Phantom prohlížeč....po přehrání na klasický google chrom pod Android, chyba přestala být vykazována, no jak jinak...
  • Azazel Anděl neděle, 14.května 2017 15:26:12
   Nekompatibilita jednotlivých aplikací není systémovou chybou. Ze skrýnu nic o zkoušce v té době neplyne.
   Mě by spíše zajímalo, proč ještě není schválena diskuze "Dotazy" založená Freyou? Tam by bylo přesně to místo, kde by se, mimo jiných věcí, mohly řešit problémy, dotazy jednotlivých uživatelů s kterými by pomohli a poradili ostatní, tedy taková sdílená uživatelská svépomoc.
  • LichKingAnathema neděle, 14.května 2017 16:15:22
   zajímavé bylo, že se to stalo rovně o pulnoci a z ničeho nic, na systémovou chybu to vypadá, + nekompatibilita s prohlížečem....nicméně vyčkáme a zkusíme nasimulovat v ten samý čas, zda se to bude opakovat, zkouška proběhne na dvou zařízeních a uvidí se

  • toth pondělí, 15.května 2017 06:36:41
   Odpověď azazelovi - pokud jsi to při své "mistrovské" všímavosti nezjistil, tak "ty" především ty, potažmo ještě další, kteří se tu o něco snažíte a velmi rádoby, a to zase především "ty", tady důležitě něco organizuješ a "zlepšuješ", jsi-jste vedení zcela, ale zcela, opravdu zcela ukradení:-))))
   Víš azo? Tak proto ještě není schválena nějaká diskuze a proto ještě není uděláno tolik věcí, které tady trapno-řešíte-)
  • Freya úterý, 16.května 2017 11:06:35
   Azazeli mě se neptej, proč není schválena, já o schválení požádala. Asi to bylo v tichosti zamítnuto.
  • Freya úterý, 16.května 2017 11:08:43
   toth: Ale to my přeci víme, nemusíš nám to vysvětlovat :D
  • Freya úterý, 16.května 2017 11:21:09
   Abych upřesnila, toto NENÍ STÍŽNOST! Jen je mi prostě už celkem ukradený, co je komu kde v jakém vedení ukradený, vztaženo v globálu a ne jen zde:) Možná následujte mého příkladu:)
  • LichKingAnathema úterý, 16.května 2017 14:16:59
   Kde není co krást, nemůže být nic ukradeno, jak v globálu, o tom co zde ani nemluvě. Přiznejte se rovnou, kdo má dlouhé vedení ve vedení (nebo jak to je sakra, neberte to jako navedení), kdo ještě něco má, ať se mu to může ukrást :)
 • LichKingAnathema úterý, 18.dubna 2017 10:05:35
  Z příspěvků níže je odhalena chyba, kdy nick zabanovaný na IP + Nick pouhou změnou nicku na mailu nadále spamuje diskuzi z čehož vyplývá návrh, který jsem podal již dříve a to: na jeden email povolit maximálně 3 nicky (dejme tomu, že je někdo rodina s dítětem, osobně bych ani to nepovolil, ale chápu i tento protiargument) , dále prvotně provázat ban na IP (jako hlavní) se změnou nicku na mail , následně podpora na nick (viz obcházení po TORECH a VPN) i tak se to samozřejmě dá obejít, ale jen to prudičům ztěžujme, co to jde!!! S Azazelovi vsuvky, která potažmo vychází z mého základu, ale lépe vystihuje situaci a doplním že: by měl tedy existovat BAN na emailovou adresu, což také leckde existuje, s provázaností s banem na IP , jak píši výše (pokud by to mělo být komplikované, tak holt samostatně, ale jinde to provázané je) a skutečně by se pak neměl nick ani nalogovat a tudíž nevytvořit si tupě nový nick na stejný mail a dále tu prudit. A jak Azazel píše dále toto by mělo být ověřitelné u každého pak ID uživatele a udělal bych to být francim, programátorsky , kterou by řešil automat (ať se nevytěžují lidi, kteří nemají furt v každou minutu čas) a rovnou dotyčnému znemožnil další přístup...pokud by toto nešlo takto, holt na toto přidat právo JiHovi (což souvisí s provázaností banu na IP + Mail)
  END!
  • Robokop.Nstorm úterý, 18.dubna 2017 12:16:43
   ja neměním žadný nick na mail co je to za blbost když dostanu ban na učet automatický změním fake IP a zaregistrují další učet takže muže JiH banovat kolik chce ja mám na charles proxy dalších 10 učtu zaregistrovaných můůůhéhééé :DDD
  • Robokop.Nstorm úterý, 18.dubna 2017 12:21:08
   ale tady jak tak koukám na obejít BAN stačí hloupej anonymizer :D
  • Freya úterý, 18.dubna 2017 12:26:19
   Však to říkám celou dobu, že stačí "hloupej anonymizér", všechno jsou to čerstvě registrovaný profily pokaždé, stačí se podívat na datum založení. To se fakt nedá banovat 10x denně takže někdo technicky zdatný snad s něčím přijde.
  • Freya úterý, 18.dubna 2017 12:28:20
   Já bohužel technicky zdatný jedinec nejsem, ale na jeden mail skutečně nejde regnout více profilů, to už se tu řešilo. Pouhá změna názvu nicku, že by odstranila ban? To mi přijde silně nepravděpodobné ale bude potřeba to asi vyzkoušet.
  • Robokop.Nstorm úterý, 18.dubna 2017 12:40:43
   Freyou maš pravdu na mail jde regnout jen jeden profil :D ŽADNÁ ZMĚNA nicku neodstraní ban to je nesmysl když dostanu jednou ban na učet tak se už na něj nedostanu a musím založit další učet na jinou meilovou adresu :D
  • LichKingAnathema úterý, 18.dubna 2017 12:48:45
   pokud by to bylo, jak píšeš, jak je možné, že se tebou nahrazený nick na jiné IP na jiný mail propíše do stávajících tebou dříve vytvořených mailů!!! A oddiskutovaných příspěvků....dole se nic nezměnilo, tzn. že jsi to tak udělal nyní, ale nikoliv před tím a pokud ano, opět se dostáváme k tomu, jakým způsobem jsi tedy byl zabanován....takže tedy...JAK TO JE???
  • LichKingAnathema úterý, 18.dubna 2017 13:41:08
   Dobrý, takže je to přesně tak, jak jsem si myslel...tudíž platí bez dalších věcí horní námět. Tečka.
  • Azazel Anděl úterý, 18.dubna 2017 14:17:20
   Mě napadla ještě jedna věc a to v souvislosti s tím, co jsme několikrát řešili v místnosti, kdy při změně přezdívky a neodhlášení (na mobilu je to takové ne lehce pro každého nalezitelné), kdy přeskakovaly nová a stará přezdívka, jednou se uživatel zobrazoval jako nick XY a za chvíli jako nick AB. Já nevím jak a co vše přesně způsobuje BAN (to bych si musel od JiHa nechat zabanovat nějaký testovací nick), takže jen domněnka, jestli při zabanování dochází, logick správně by mělo, i k odhlášení. Protože pokud by to tak nebylo, pak by mohl zabanovaný účet být, možná nějak omezeně, opět nevím, používán a tak by na něm mohla být měněna i přezdívka a to do doby, kdy nedojde k nějaké formě odhlášení. Tím by se vysvětlily ty změni přezdívky u již existujících příspěvků zabanovaného účtu. Každopádně dohromady s tím, co je tu již psáno se ukazuje, že systém banování je zřejmě dosti nevychytaný a to i s přesahem na nemožnost blokovat profil jako takový (který se dál zobrazuje). Proto by se to mělo nějak aktuálně řešit, neb jinak se pak nedivme, že se prudiči tomuto chatu "vysmívají do tváře".
 • LichKingAnathema sobota, 15.dubna 2017 05:27:13
  Mohlo by se už konečně udělat něco se systémovkami typu předání DS někomu mužský nick, napíše se ten dostala admina, ženský nick ta dostal admina ? Působí to až trapně už delší dobu. A dále konečně vyhozený užtivatel napsat byl vyhozen nebo byl kopnut a ne odešel? Působí to zmatečně a psaní za každým takovým Kick je únavné, nutné, trapné, Jeffovské tragické...
  • Azazel Anděl sobota, 15.dubna 2017 07:18:47
   Ano, opakování matkou moudrosti jest. Hlavně ta systémovka o výkopu, to už by opravdu chtělo. Předpokládám, že to nebude nic tak složitého.
  • Freya sobota, 15.dubna 2017 11:19:24
   Systémovky o výkopu tu chybí prý záměrně. Neptejte se mě proč, ale je to fakt a tenhle návrh mi už opakovaně neprošel.
  • LichKingAnathema sobota, 15.dubna 2017 20:15:31
   je jedno, jestli záměrně, ale je to matoucí a trapné. Chtěl bych tedy znát ten záměr, jestli bych ho tedy pochopil, co je jeho účelem.
  • Freya sobota, 15.dubna 2017 20:55:14
   Myslím, že to, aby se nediskutovalo následně o výkopu, ale to jen spekuluju...
  • LichMedusa sobota, 15.dubna 2017 21:04:05
   Stejně se o tom diskutuje, protože prudič se většinou vrátí s jiným nickem.. :)
  • Freya sobota, 15.dubna 2017 21:06:53
   No a hlavně to stejně píšeme, aby byl přehled :)
  • LichMedusa sobota, 15.dubna 2017 21:07:27
   Ano :)
  • franci pondělí, 17.dubna 2017 11:39:37
   Nebylo to obracene, ale podle toho, kdo admina predaval. Uz je to opraveny. S kickem je to slozitejsi, protoze ted nemusim resit duvod, proc neni v mistnosti. Proste odesel :) Musel bych se podivat, jak tam predat mechanismus predavani duvodu (kick, timeout, skutecny odhod atp.). Mozna to nebude az tak tezke, ale zabere to cas.

  • LichKingAnathema pondělí, 17.dubna 2017 13:51:43
   Děkujeme, pro nás je asi hlavní to, že se přesvědčujeme, zda a že se s našimi návrhy něco vůbec děje, a to myslím, mluvím za všechny, a rádi počkáme, až na to budeš mít čas, na další úpravy, které si myslím, se udělají pro všechny a pro klid slušnějších uživatelů a funkčnosti tohoto chatu. Jen drobnost ještě, bylo by asi vhodné....asi určitě, když už nemá opět BAN na IP i na nick (překvapivě), alespoň na tomto foru smazat sprosté a hrubé příspěvky momentálně nicku Jakub.blazen viz níže....bez dalšího zbytečného komentáře proč... Ještě jednou děkujeme!
  • JiH pondělí, 17.dubna 2017 15:53:09
   Není pravda, že Jakub nemá BAN na IP a na nick. Toto ta chvíle, kdy slušně varuji Licha před šířením nepravdivých informací, narážek typu "překvapivě" a snahou o vyvolávání hádek, se všemi následky, které jsem uvedl ve smazané informaci na diskusi Fajn pokecu. Pravdou je, že Jakubovi průběžně několikrát denně banuji jak všechny nicky, tak i IP, na které narazím, projdou místností, nebo mi je někdo nahlásí. Jakub využívá TOR a různé Proxy, což na moje upozornění franci dnes také zkontroloval a poupravil. Francimu jsem napsal vzkaz, aby se tu stavil níže uvedené příspěvky smazat.
  • LichKingAnathema pondělí, 17.dubna 2017 16:32:11
   JiH: alespoň něco, ono je těžké ti totiž nějak věřit, když je člověk svědkem 3 hodiny vidět ho v klidu s tebou s jedním konkrétním nickem např. v 30 a více nebo v Absolutnu a v mezičase této doby vznikly zrovna ty níže uvedené příspěvky, asi tak, mimojiné, když se poté po pár dnech začali zde ty nicky měnit, tak měnil jen nicky a měl stále stejnou zjevně mailovou adresu a jen přejmenovával nicky , jinak by se přeci ty nově založené nicky nepropsali do stejných příspěvků, nebo mi to tedy osvětli...anebo se na to vykašli, to je stejně jedno, podstatné je, že tedy s ním něco děláš..OK.
  • Azazel Anděl pondělí, 17.dubna 2017 20:23:03
   Mě by to čistě z technické stránky zajímalo a mohl by to být další "námět a připomínka", jak je možné, pokud tedy nick, který nese v současné době prezdívku Jakub.blazen a od 12. dubna ty přezdívky změnil asi 4x už, jak se tedy přes BAN na IP a hlavně BAN na NICK ke svému nicku dostane, neb to by se snad neměl ani nalogovat (jinak si přezdívku změní pravděpodobně těžko). Tudíž kde je ta chyba a jakým způsobem to učinit lze, aby to případně Franci opravil či upravil. Protože k takto zabanovanému nicku by se již uživatel snad neměl nijak dostat. (registrace: 12. dubna 2017 naposledy: neděle, 16. dubna 2017 21:12). Pak by měl tedy existovat BAN na emailovou adresu, což také leckde existuje (např. na mém diskuzním fóru) a znovu se ukazuje, jak je problametická ta jednoduchá změna přezdívky i obecně a jestli by nemělo někde býti systémově ověřitelné u každého účtu ID nicku.
  • Freya pondělí, 17.dubna 2017 21:59:29
   JiHu a ban na IP není jen na týden?
  • LichMedusa pondělí, 17.dubna 2017 22:08:11
   JiH: Jiříku, Lich se nijak nesnaží vyvolávat hádky ani cíleně nešíří nepravdivé informace :) prostě jen popisuje, co vidí.. a co může vidět kdokoliv. Jakub tady přes ban pořád je a rozhodně si nedělá hlavu z toho, že ho lidi odhalí přes změny nicků a vůbec samotného stylu jeho neandrtálských keců :) a ty vulgární porno příspěvky tady byly dost dlouho na to, aby si toho někdo všimnul :)))
  • JiH pondělí, 17.dubna 2017 22:12:40
   Freya: je na týden. Ta IP může být mobilní, kavárnová, školní, .. nedostal by se sem nikdo další z té sítě. TOR je řešený jiným způsobem, než přes ban IP. Nicméně vždycky banuju IP + nicky.
  • JiH pondělí, 17.dubna 2017 22:24:24
   LichMedusa: jednoznačně úmyslně šíří nepravdivé informace a vyvolává hádky výrazy jako "překvapivě". Dobře ví, že ban IP se dá obejít a dá se zaregistrovat nový nick, nebo se přihlásit jako anonym. To, co Lich a všichni zde viděli je, že i tady v příspěvku se ten nick Jakuba několikrát měnil - jak sám správně Lich psal. A z toho je každému jasné, minimálně Lichovi, pokud to tak sleduje, že jsem Jakubovi ty nicky banoval = JAKUB MÁ BAN, protože kdyby BAN neměl, nemusel by ty nicky měnit.
  • LichMedusa pondělí, 17.dubna 2017 23:03:49
   JiH: můžu tě ujistit, že jeho pohnutka NENÍ vyvolat hádku ani tě provokovat! Tohle by zase mohlo být bráno jako pomluva od tebe na něj, protože úmyslně nešíří nepravdivé informace a když ty použiješ slovo "jednoznačně", je to vlastně od tebe pokus o provokaci. Fakt chceš takhle slovíčkařit? :)
  • Freya pondělí, 17.dubna 2017 23:05:26
   Jo, slovíčkaření tu dlouho nebylo. JiHu co se zaměřit na to podstatné a neřešit blbiny jako jsou DOSLOVNÉ formulace a jak je kdo myslel (určitě špatně)?
  • Freya pondělí, 17.dubna 2017 23:06:51
   Ono je fakt dost zbytečný být vztahovačnej a stáčet to do osobní roviny, za chvíli se tu bude kdokoli bát cokoli říct aby to nebylo vyloženo jako provokace.
  • Kakub.M pondělí, 17.dubna 2017 23:28:51
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • frantisek.voprsalek pondělí, 17.dubna 2017 23:28:52
   Ty vole, Vy jste tady ale deti... Zijte virtualni zivot. Se docela divim, ze tu JiH a franci vubec ztraceji svuj cas. Proc kdyz se vam neco nelibi a jste chytry jak radio (obzvlaste jedna nejmenovana zcela urcite spi v knihovne) nenaprogramujete vlastni chat a nedelate to podle sveho? Co je divny na tom, ze majitel tohoto chatu si nastavil pravidla tak jak nastavil. JE TO JEHO A TAK TO BUDE PODLE NEJ! Kazdy z vas ma tu moznost odejit kdyz se mu tu nelibi...
  • Kakub.M pondělí, 17.dubna 2017 23:33:11
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Kakub.M pondělí, 17.dubna 2017 23:34:47
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Freya pondělí, 17.dubna 2017 23:42:09
   Františku když jsi zamčenej v privátním roomu a nemusíš řešit nějakej problém každej den, tak se ti to kecá, co? Na pravidlech není divného nikomu nic, nevím, kde jsi to vzal. Samozřejmě můžeme odejít a přenechat to lidem v zamčených místnostech :)
  • JiH úterý, 18.dubna 2017 00:03:39
   LichMedusa: Jednoznačně napsal, že Jakub mění nicky. Jednoznačně napsal, že Jakub nemá BAN na IP, i když ví, že IP BAN se dá lehce obejít. Jasně jsem psal ve smazané informaci na Fajnu, že každý se má ZEPTAT, pokud něčemu nerozumí (protože nemá patent na moudrost), než začne na systémové diskusi šířit nepravdivé informace. Pokud by se tedy slušně zeptal - "Hele, jak je možné, že Jakub mění nicky jako fusekle, když má mít ban?", rád bych mu slušně odpověděl a společnou, slušnou diskusí bychom přišli na to, že je tu asi nějaký problém, jak přes BAN měnit nicky. Protože já jsem si nevšiml, že se dole v příspěvku ty nicky mění. a měl jsem za to, že to je stále stejný, banovaný nick. Jenže místo toho si Lich nenechá ujít příležitost, jak někoho napadnout a prohlásit své moudro a máme tady pouze jeho nepravdivé konstatování, že Jakub už nemá opět BAN na IP i na nick. A kdybych se proti tomu neohradil, tak bychom ani nevěděli, že tu je nějaký problém s přejmenováváním nicků přes BAN. Už nevím, jak napsat, že toto chování škodí všem stranám i bez přihlédnutí k tomu osobnímu nádechu.
  • JiH úterý, 18.dubna 2017 00:04:24
   Freya: ano, přesně o to se snažím a to je Lichem sabotováno. Viz., výše. Díky, že jsi mě podpořila.
  • Kakub.M úterý, 18.dubna 2017 00:22:58
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Kakub.M úterý, 18.dubna 2017 00:22:59
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Kakub.M úterý, 18.dubna 2017 00:22:59
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Kakub.M úterý, 18.dubna 2017 00:22:59
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Kakub.M úterý, 18.dubna 2017 00:22:59
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • LichKingAnathema úterý, 18.dubna 2017 07:31:15
   JIH: Stručná otázka , Zabanovaný nick na IP + Nick tedy může psát dál vesele na diskuse? Ano nebo ne?
  • JiH úterý, 18.dubna 2017 08:35:16
   Lich: Na základě toho, co nakonec vyplynulo z diskuse, to vypadá, že ten konkrétní zabanovaný ne, ale lze asi nějak na stejném účtu změnit nick a pod tím asi ano. Banovaný nick(účet?) by neměl mít vůbec možnost se přihlásit, to jsem minule zkoušel. Napsal jsem francimu, zda by se na to podíval a sám to zkusím, až budu doma.
  • LichKingAnathema úterý, 18.dubna 2017 09:53:36
   JiH: no právě!!! Na základě toho, co vidím výše, tak tentýž nick ti po zjevném hrubém napadání vesele poté níže dal tapetuje, takže to tedy nějakým způsobem nefunguje, otázkou je (to nevím, u počátku jsem nebyl toho prvního jeho příspěvku) , zda přesně jak píšeš, si tedy nick změnil (viz ta mailová adresa) a vesele si pokračoval dále na tedy jak píšeš obyčejně jen stejném účtu změněný nick a tím bych tedy rozhodně apeloval na to, jak píše výše nejen já nepřímo a pak přímo i Azazel na to, že by BAN na IP nebo na nick měl být propojen s mailovou i adresou a nebylo mu možné prostě a jen jednoduše si změnit nick, tj. Aby se skutečně nemohl přihlásit, jak píšeš tak jednoduše. Zbytek jako rozšířený návrh mnou a Azazela podám výše zvláště, aby se na to mohlo reagovat.
  • Freya úterý, 18.dubna 2017 10:40:50
   No zde je bohužel vidět, co jsem dřív neviděla a to sice to, že někoho zabanovat tak aby dále neprudil není zdaleka tak jednoduchá záležitost takže tímto se omlouvám, že jsem si to představovala příliš jednoduše a někdy zbytečně prudila admina s tím aby banoval když v podstatě to nemělo tehdy ani cenu dělat - bylo ještě méně nástrojů než nyní a ani nyní to není jednoduché. Snad to kluci vyřešíte.
  • Freya úterý, 18.dubna 2017 10:49:54
   JiHu co si o této drobné roztržce myslím, to nebudu psát veřejně, pokud jsi moje slova pochopil jako podporu, zůstaňme při tom.
  • JiH úterý, 18.dubna 2017 12:30:59
   Freya: myslel jsem to tak, že to, co jsi psala, platí v první řadě na tazatele, který měl rovnou položit otázku, namísto osobního naznačování, že někdo zase nedělá svou práci pořádně. Takže bych rád řešil problém, jak píšeš, ale vůbec jsem nevěděl, že nějaký je. To jsem se dozvěděl až poté, co jsem se ohradil proti osobnímu osočení. Můžeme být rádi, že jsem se ohradil, protože kdybych býval ty plky hodil úplně za hlavu, a jen napsal francimu, aby to tu smazal, tak tom problému nevíme do teď.
  • Freya úterý, 18.dubna 2017 12:40:50
   JiHu ohrazovat se samozřejmě máš plné právo, ne-li přímo povinnost, jen si nemyslím, že je třeba v blbě podané formulaci hledat hned nějaký špatný záměr, ale to je čistě můj osobní názor. Samozřejmě jsem ráda, že problém řešíš a že se k něčemu dostáváme, ale na rozdíl od ostatních si myslím, že v dnešní době, kdy si IP adresu umí změnit i lama jako jsem já, to stejně nevyřešíme.
  • Freya úterý, 18.dubna 2017 12:43:08
   Jinými slovy ban vždycky někdo nakonec obejde a pak bude trousit, že JiH nic nedělá a někdo se k němu přidá ať už z nevědomosti, nebo že Tě chce záměrně shodit, což se ale dost blbě prokazuje a tudíž i jen o tom spekulovat je kontraproduktivní. Tenhle "jev" byl, je a bude na všech sociálních sítích.
 • Azazel Anděl pátek, 14.dubna 2017 23:24:00
  Úvodní strana - rozvržení, místnosti

  1) Rozvržení úvodní stránky - Rozdělení na kategorie - např. "Pokec a zájmy" a "Flirt a sex". Je to malý chat, dvě kategorie by mohly stačit. Důvod: Opravdu se mi nelíbí, že se hlavně v určitých časech, kdy není zaplněno tolik místností, u "slušných" místností motají roomky s názvy BDSM, Nadrženost a sex atd., kde jsou např. popisky "PRÁVĚ SE ŠUKÁ". Někteří by tím mohli být pohoršeni, mně to jen vadí ale zato velmi. Zakázat vulgární názvy a popisky v kategorii "Pokec a zjámy"

  2) Stálé a nestálé místnosti, řazení - Navrhuji změnit řazení místností takto: Stálé (s návštěvníky), Nestálé, Stálé (prázdné). Důvod: Nestálé místnosti jsou místnosti sloužící potřebám jejich zakladatele, jsou to místnosti neplnohodnotné a všude jinde jsou tzv. pod čarou. Gró chatu jsou místnosti stálé.

  3) Změna parametru pro řazení místností dle nachatovaného času - Nastavit období dle kterého se řadí místnosti z dnešního týdne na vyšší hodnotu (např. měsíc). Důvod: Nebude docházet k překotným změnám pořadí místností budou preferovány ty, které mají dlouhodobou stabilní návštěvnost. Lidé hledají ty své místnosti, které navštěvují na určitých pozicích, jedna místnost náhle poskočí vzhůru na týden aby se v dalším období krčila na chvostu nebo naopak zavedené místnosti s pravidelnou návštěvností zbytečně kvůli jednomu slabšímu týdnu padají na místa, která jim nenáleží.

  (Příroděžel není stále schválena volnější diskuze založená Freyou, tam by se tento příspěvek k vyjádření a debatám asi hodil lépe, sem by se pak dala nějaká verze nebo body u kterých by byla shoda nebo by diskuzí vykrystalizovala nějaká verze alternativní bez bodů většinově odmítnutých či několik konečných verzí k posouzení Francim, které by byly stručné, jasné a přehledné.)

  • LichKingAnathema sobota, 15.dubna 2017 05:32:59
   Bod č. 1 . ANO!!!! rovněž mne to leze a nemyslím si jak je vidět jen mne, na nervy.
   Bod. č. 2 Dejme tomu....resp. s Nestálými pod čarou, ano určitě
   Bod č. 3 mi přijde trochu zbytečný, neb každý stálý návštěvník si může "svou" místnost dát do oblíbených, a bude jí mít na prvním místě neustále, ale dejme tomu (do toho jednoho měsíce max. , sám bych kompromisně dal spíše 14 dní)
  • Freya sobota, 15.dubna 2017 11:39:25
   1) S rozdělením kategorií souhlasím, ono zmíněné "právě se šuká" se tu vyskytuje skoro denně a tyto místnosti by měly být odděleně (jako všude jinde)

   2) Nestálé místnosti by se určitě neměly míchat mezi stálé, je to chaos (a do toho nadrženost a sex) a nestálé místnosti bych dala úplně na konec.

   3) Také bych dala ten limit spíše 14 dní ale i měsíc by mohl být.
  • JiH pondělí, 17.dubna 2017 15:38:11
   Já jsem rozdělení do sekcí navrhoval už dávno na začátku, takže tento bod se může znovu otevřít. A klidně bych byl i pro jakousi rozbalovací sekci "Místnosti sex", která by seznam místností rozbalila až po rozklepnutí. Aktuálně, když vidím, že existuje nějaká sex místnost bez "autíčka", tak se je snažím alespoň označit, pokud jsem u toho. Jinak řazení místností je v současnosti právě za čas nachatovaný za 14 dnů.

  • LichKingAnathema pondělí, 17.dubna 2017 16:50:49
   v tom případě je to řazení místnosti podle mne nejoptimálnější (těch 14 dní ) a tak bych to zachoval -) a nezahrnoval bych do toho logicky místnosti nestále, které by byly automaticky dole stále pod hlavními stálými místnostmi nezávisle na jejich návštěvnosti.
 • Azazel Anděl úterý, 11.dubna 2017 23:30:52
  Diskuze

  1) Ustanovení Forum admina či Správce všech diskuzí - Navrhované kompetence: a) Možnost mazání evidentně závadných příspěvků kdekoliv (Nezasahování do způsobů správy a moderace jednotlivých fór); b) Vyřizování stížností na správce jednotlivých diskuzí; c) Navrhnout schválení nových diskuzí Francimu. Personální obsazení: Pokud nelze nalézt jednu objektivní osobu se kterou by neměli problém mnozí, pak obsadit tento post dvojicí, která by se navzájem již pohlídala (přístup k zobrazení smazaných příspěvků); Vzájemná domluva na návrhu schválení nových diskuzí; navrhované osoby: fatal_error a Freya.

  2) Vytvoření diskuze či kategorie "Administrátoři nebo Kontakt s adminy" - sloužící výhradně administrátorovi/ům. Místo kde by např. Room admin vydával závazné pokyny či doplnění a upřesněnní pravidel pro uživatele, vyjadřoval se ke svým učiněným krokům při nejasných situacích . (Takové pokyny již RA vydával ale není povinností uživatelů a SS číst jednotlivá fóra, proto by bylo dobré ujednotit a poskytnout adminovi/ům takovýto prostor)

  3) Vytvoření Pravidel pro diskuze - V návaznosti na přijatá vylepšení diskuzí viz. body 1 a 2 sepsat stručná pravidla, kde by bylo jasně definováno: a) Co je nevhodný příspěvek (obecně a pro určitá vybraná fóra); b) kam se mohou uživatelé a správci obrátit se stížnostmi a nahlašováním příspěvků (Uživatel >> Správce diskuze >> Forum admin >> Franci); c) Rozlišení jednotlivých fór a způsobů jejich správy (moderace) atd. (Na sepsání pravidel jsem ochoten se společně s dalšími podílet)

  Návrh dalších nových diskuzí - 1) Dotazy - opět ujednotit místo pro uživatele, neboť někteří nováčci píší své dotazy všude různě; 2) Vylepšení chat.cz - jako volnější debata uživatelů nad návrhy a možnostmi vylepšení služby chat.cz

  Diskuze jsou, myslím, aktuální palčivý problém, nejrůznější tapetace, kterou nikdo nemaže či nejnověji visející porno gify přímo v přehledu až po nemožnost se s věcmi kolem diskuzí na koho obrátit. Dlouhodobě zobrazované porno v diskuzích asi nebude dělat dobré jméno tomuto chatu.

  (toto je stručná verze návrhu, plná verze s odůvodněními, vysvětleními a dalšími komentáři je k nahlédnutí zde http://xglosy.blogspot.cz/2017/04/diskuze-na-chatcz-komlexni-navrh.html )

  • Freya středa, 12.dubna 2017 10:52:14
   Souhlas se všemi body.
  • Freya středa, 12.dubna 2017 10:58:18
   Jen dodám, že diskuzi "obecné dotazy a návrhy" jsem založila již na začátku měsíce a čeká na schválení. Ale samozřejmě se může jmenovat i jinak.
  • LichKingAnathema středa, 12.dubna 2017 11:26:53
   než se vyjádřím k bodům nahoře, alternativně navrhuji , co jsem již navrhoval dříve, přijde mi to stále nejlepší a to: diskuse, mohla být volná, nebo moderovaná, to si rozhodl správce diskuse sám na lidech, fungovalo by to kupříkladu tak, že správce diskuse povolí těm, kterým chce, aby mohli na diskusi přispívat vstup a možnost přispívat, a bylo by vyřešeno a nebyl by potřeba admin, neb by jakýkoliv spamer a prudič měl v podstatě smůlu, volné diskuse bych nechal ty zásadní, jako jsou třeba Stálí správcové, kde bych nechal diskutovat buď volně, (a správce diskuse by byl JiH či franci jako dosud) nebo prostě ty, kterým to přísluší, což by byly SSka místností, náměty a návrhy by byly volné , prípadně věci ohledně provozu též volné, dále diskuse, co by byly dejme tomu pul roku bez příspěvku, či by byla zjevná neaktivita správce diskuse (stejně jako na lidech ) by bylo správcovství dotyčnému odebráno , to pro dořešení již nyní mrtvých diskusí. Za sebe bych udělal volné diskuse jen týkající se obecně chatu pod správou JiHa či franciho nebo obou, zbytek by byl moderovaný a na správci diskuse, koho si povolí vstoupit (na stálo ) tak by se zamezilo těmto problémům ....druhá varianta je popsaná níže , obě jsou podle mne plně funkční a mají své větší či menší výhody.
   K bodu č. 1 :
   pokud by se nerealizovala alternativa viz výše, v podstatě souhlasím až na navrhovanou osobu fatal-error a to z důvodu, že stejně až na jednu vyjimku na diskuse vůbec nepřispívá , vhodnější varianta by byla podle mne společně s Freyou nechat dále adminovat i diskuse JiHa jen s vyššími pravomocemi a možná i schvalování nových diskusí bych jim dal, neb jak píše výše Freya...sama čeká 12 dní na nějaké schválení obecné diskuse zbytečně dlouho...

   K bodu č. 2 :
   dejme tomu, ale klidně bych to zařadil do stávající diskuse Provoz ale je to jedno

   K bodu č. 3: rozhodně ano bezezbytku , k tomu bych připoměl rozdíl například u diskuse Stálí správci a například právě Provoz, kam by měli přispívat jen k tomu určené osoby popsané mnou (u Stálých Správců) nebo Azazelem, u administrátorů případně Provozu

   Zdůrazním jen , že naoprosto neaktuální diskuse (kde poslední příspěvek je starší dejme tomu jeden rok bych zrušil, aby se předešlo zbytečnému spamování a tapetování , případně minimálně změna SS diskuse, pokud je neaktivní ve stejném časovém období (spíše kratšímu)) Admin může pak navrhnout někomu, zda by ho nahradil, nebo celou diskusi uzavřel.
   END!

  • Freya středa, 12.dubna 2017 11:42:17
   Alternativa od Liche taky stojí za zvážení, záleží co si franci vybere, pokud si něco vybere:)
  • Azazel Anděl středa, 12.dubna 2017 18:49:24
   Proto jsem psal "vycházejme z možného". Alternativa je popisem, jak to fungovalo na Lidech, mohl bych přihodit jak to podobně funguje na Diskutnících. Toto by ovšem vyžadovalo (nevím jak značný) programátorský zásah Franciho a stejně by to bylo celkem k ničemu, neb to vyžaduje aktivní správce, tedy přesněji vůbec nějaké správce. Letmá statistika: Celkem 43 diskuzí; 27 aktivních S (Franci 16x, Klára 3x, JiH 3x, Freya 2x, Cajdex 1x, efua 1x, Azazel 1x). Takže kdo by co kde nastavoval?! Toto problém neřeší, protože by stejně za tohoto stavu musel být někdo, kdo by byl schopen v krátkém čase na některých diskuzích zasáhnut. Jde o to aby se doba smazání závadného příspěvku, která je dnes řádově ve dnech, snížila na řádově hodiny. Bod 1 v mém návrhu nevyžaduje prakticky nic, jen udělení práv příslušným osobám Francim. Obě dámy Freya i Fatal jsou na chatu dosti často, takže ať už samy nebo na nahlášení mohou velmi rychle diskuze zbavit "odpadu". A netuším jak souvisí množství příspěvků s výkonem zmiňované funkce, Fatal diskuze čte a má přehled.

   Freya: Ono snad na názvu ani nesejde. A i to, pokud byste nové diskuze schvalovaly nebo dávaly vámi vybrané ke schválení, tak ano, vše závisí na tom, jak to pojme Franci. Teprve pak by se tvořila pravidla, ty už máš s těmi chatovými zkušenosti, takže myslím že nějaká společná verze by nebyl už vůbec žádný problém, každopádně by tam měla být nějaká lhůta do jaké doby musí Franci nebo vy diskuzi schválit nebo zamítnout, např. týden. Ale to už předbíhám, teď je na tahu Franci.
  • Jakub.blazen středa, 12.dubna 2017 19:52:21
   příspěvek smazán administrátorem. Důvod?
  • Freya středa, 12.dubna 2017 21:01:05
   Azazel: Pokud bude ten návrh schválen tak s vypracováním pravidel ve spolupráci s ostatními nemám žádný problém.
  • LichKingAnathema středa, 12.dubna 2017 21:13:12
   Azazel: v tom případě krom toho, co jsem řekl a zdůvodnil k bodu jedna bych ale pak rozhodně Zdůraznil jen , že naoprosto neaktuální diskuse (kde poslední příspěvek je starší dejme tomu jeden rok bych zrušil, aby se předešlo zbytečnému spamování a tapetování , případně minimálně změna SS diskuse, pokud je neaktivní ve stejném časovém období (spíše kratšímu)) Admin může pak navrhnout někomu, zda by ho nahradil, nebo celou diskusi uzavřel. Pak bych s tím neměl problém, jak jsem psal a o toto bych to doplnil + viz další upřesnění mnou tvůj bod č. 3.
  • Azazel Anděl čtvrtek, 13.dubna 2017 15:47:48
   Anathema: Ano, s tímto bude myslím všeobecný souhlas, neboť to doplním jen vybranými příklady pro ukázku: Pink Floyd (bez správce) - pouze tapetace; Martin Garrix (založeno 2.9.2014) - jediné vlákno téhož data + "Nevhodný obsah"; Quanti Minoris (založeno 15.3.2015) - správce naposledy online 7.9.2015; Hokej (založeno 29.4.2014) - bez jediného příspěvku. Tudíž rušení diskuzí (poslední příspvěk starší 1 roku), odebírání neaktivního správce (např. po půl roce), postihy za opakované neplnění si poviností spráce (odebrání karmy, odnětí správce) tady také jen pro příklad Karma (správce JiH) kde je od 14. března 2017 zcela nevhodný obsah (SEX JE NÁŠ FREYA SMRDÍ VE STODOLE JAK ANATHEMA V HROBĚ... atd.). Dále rušení diskuzí stálých místností které již neexistují, byly odstáleny (Praha, Počítačová poradna, Plzeň, 50 a více). A toto vše by mohla být další náplň, dám k dispozici ještě jiný návrh názvu funkce "Hlavního správce diskuzí", tedy schvalování a rušení diskuzí, odebírání neaktivních správců a dosazování nových, návrhy na postihy za neplnění si povinností správce atd. I to by mělo být pak zakomponováno do Nápovědy nebo Pravidel. Jiný režim by byl samozřejmě pro speciální distkuze a celou kategorii chat.cz, ale to jen pro úplný výčet, páč na tom taky panuje naprostá shoda.
 • Tom093 pátek, 7.dubna 2017 05:10:05
  Chci zrušit profil. Jak to udelat?
  • Freya pátek, 7.dubna 2017 13:42:38
   Nastavení - Další nastavení - Zrušení účtu
 • fatal_error neděle, 2.dubna 2017 15:24:13
  Mám dva návrhy a to:1) při náhledu místností se mi často stává (a co jsem četla, tak si stěžovali i jiní), že mi buď ujede touchpad nebo na telefonu špatně kliknu a dostanu se do místnosti, kam vůbec nechci, protože je klikatelný i popis místnosti a ne jen její název, proto si myslím, že by bylo dobré, aby se dalo vstoupit jen přes název.
  2) aby se daly nahlašovat příspěvky na diskuzi, stejně jako lze nahlašovat fotky, protože někteří správci diskuzí také píšou nevhodné příspěvky, se kterými ale nikdo, ani JiH nemá šanci něco udělat.
  • Dark Gillette neděle, 2.dubna 2017 15:31:47
   S bodem jedna souhlasím
  • Firer neděle, 2.dubna 2017 15:51:49
   S 1 bodem taky souhlasím ke druhému bodu jsem skeptický, protože JiH už tak toho má hodně a nakládat mu na bedra další starosti mi přijde jako přetěžování vůbec sil, pokud chceme mít záruku větší kontroly a objektivity a chovat se ohleduplně, neříkám, že v podstatě jeden admin, co tu je není takový, že by neuměl, já si myslím, že to umí cellem dobře, ačkoliv výtky by se našly, to je jedno, nechci tu někoho hodnotit, ale co to chce je přidat více adminů, to budu tvrdit pořád, aby se taková práce rozdělila a nedělala to všechno jedna osoba.
  • fatal_error neděle, 2.dubna 2017 16:03:59
   To se muze rozdelit v budoucnu, az tu bude nejaka osoba, ktera by byla dostatecne kompenentni a predevsim objektivni. Takovou tu v soucasne dobe nevidim, proto navrhuji takto. Nemyslim, ze by to bylo velke zatizeni, proto jde jen o nahlasovani, ne o prava ke vsem diskuzim, ktere by mel pravidelne hlidat, ale fakt je ten, ze se to tu zacina zvrhavat a tim se nechci nikoho dotknout.
  • Firer neděle, 2.dubna 2017 16:44:57
   Jestli je nutnost vůbec zasahovat z venčí do diskuzí, nejsem o tom úplně přesvědčenej. Nějaká kontrola by asi být mohla. K tomu rozdělení. Může, ale nic nenasvědčuje tomu, že by se tak někdy mohlo stát, to mě neuklidňuje, ale je to samozřejmě věc vedení, mně to může být v podstatě jedno, jak je to zařízené, když se mně to citelně nedotýká, ale jsou věci, které se mi nelíbí, když se snažím navrhnout řešení, mám špatný pocit, že nikdo neslyší. Něco se tu podařilo prosadit, ne že ne, ale dával jsem tu štos návrhů a bez reakce většinou, podobně jsou na tom ostatní. Dá se tu vyjmenovat kupa věcí, co změnit, vylepšit, ale druhá věc je, jestli je vůle chtít něco měnit.
  • LichKingAnathema neděle, 2.dubna 2017 17:00:58
   s bodem č.1 souhlasím bod číslo 2. je v podstatě nesmysl, neb je naprosto nejzneužitelnější ze všech původních návrhů viz níže uvedených na toto téma...to by se multinickům na hafo IP hodilo asi nejvíce, takže stávajícně je to momentálně asi nejsnesitelnější a na SS místností a co vím, nejsou na to ani sami, tj. jednou osobou, čímž je podmíněna relativně největší objektivita neb nikde to není řízeno, tedy alespoň v zásadních místnostech jednou osobou, je sice hezké opět nenápadně postkonstruktivně shodit jedno z mála pravomocí, co tu SS mají, to by se hodilo více lidem, ale je to tak okaté a neproduktivní, že k tomu doufejme ani nedojde.
   Firer: k tomu zasahování zvenčí mne jediná jiná možnost, než stávající, tj. že diskuse nevede pouze jedna osoba, tak druhá možnost byla mnou navržená ta, aby jedna osoba mazala vyloženě spamy a tapetace a nic jiného. Nicméně byla dána přednost a podle mné o něco lepší variantě, že bude například u vás správce více lidí a pohlídáte si to mezi sebou..více odpovědných hlav, než jedna, že.
  • fatal_error neděle, 2.dubna 2017 17:12:12
   Taky je vize takova, ze by se nemazal kazdy nahlaseny prispevek, ale jen ten, co bude nejakym zpusobem poverenou osobou vyhodnocen jako nejakym zpusobem zavadny, na tom neni nic zneuzitelneho. Navic nevim, proc by SS mel mit funkci, kterou admin k dispozici nema.
  • LichKingAnathema neděle, 2.dubna 2017 17:43:04
   no to se vše již probíralo níže, i například stanovit admina jen pro diskuse, ale jak také z diskuzí, co už proběhli nejschůdnější a pak v rámci toho i nejobjektivnější ze všech těch návrhů je momentálně stávající a to v počtu osob SS například, kdy jak jsem psal, když jeden zklouzne, je více osob to jimi opravit, ostatně je to jimi založená diskuse a jejich například tématika, psal jsem i, že určité diskuse týkající se například provozu, námětů a například i diskuse Stálých zprávců, by měla být vyloženě vedena buď JiHem, nebo v lepším případě francim, a například Stáli správcové diskuse by měla obsahovat členy stálích správců, aby se nám tam nesmysly jako často například nemotali Jakubové a další trollprudič esa, kteří o dané tématice třeba nemají co rozhodovat a jsou kontraproduktivní, jak ale již píši, to vše jsem již navrhnul níže a probralo se to k dnešnímu stavu. Tvá vize je mimojiné v podstatě ta první, co jsem navrhoval, co obsahovala zásach druhého admina do například spamů a tapetací, tudíž například nevhodných příspěvků porušující pravidla atd. Druhá věc je, že toto pokud jsou kompetentní a soudní, by skutečně měli si pohlídat SS umět sami, zvláště když jich je víc a nemusí se zatěžovat stávající admin JiH, který toho podle mne má víc než dost a ani se zřizovat zbytečně tedy další, jen na tuto činnost, neb ten by tu mimojiné musel být skutečně nejlépe skoro pořád.
  • Firer neděle, 2.dubna 2017 18:11:36
   Ten jakýsi zástupce, alespoň diskuzí je možná dobrý nápad, když nic jiného.
  • Freya neděle, 2.dubna 2017 19:14:51
   Tak napřed by musela být nějaká pravidla pro diskuze, to chce trochu modifikovat ta pro chat, potom bych v nahlášení nevhodných příspěvků neviděla problém, proč by to nemohlo fungovat podobně jako u fotek.
  • Freya neděle, 2.dubna 2017 19:56:40
   A k bodu "další objektivní admin" bych řekla jen to, co jsem už několikrát opakovala. 100 % objektivní nebude NIKDO. Sporné případy může řešit druhý admin a nebo franci. Jde jen o to, aby na to ten člověk měl a) dostatek času a b) dostatečnou inteligenci. Očekávat, že zde vybereme ideálního kandidáta bez poskvrnky, který bude zároveň ochoten se tu brodit místy dost velkým svinstvem, to bychom asi čekali věčně.
 • LichKingAnathema neděle, 26.března 2017 12:00:17
  a ještě tedy do třetice, co jsem si vyzkoušel včera, mám klasicky nastaveno, že mi nesmí šeptat Anonymové, tímto všem pokusům MacCha mi zbytečně spamovat šept vzkazuji, ať si šetří síly, že to stejně nevidím -) nicméně tedy, včera jsem byl požádán jedním anonymem, zda bych si na chvilku šept od nepřihlášení nezapnul, a já si řekl, že to vyzkouším jednou. Zjistil jsem, že když si uložím nastavení, tak to v místnosti stejně nefungovalo a to ani když jsem dal refresh, a když jsem opustil místnost a hned se navrátil pro jakoby manuální refresh, tak se nastavení vesele přehodilo nazpět, jak jsem to měl původně, tj, že mi nemohou šeptat anonymové. Neříkám, že mne z praktického hlediska tato chyba nevyhovuje, ale chyba to každopádně je!! Jedině snad, pokud se to stalo pouze mne, a tak by mne zajímalo proč...(spíše ze zájmu)
  • Freya neděle, 26.března 2017 12:09:19
   Mě se to stalo taky a opakovaně, nastavuju si to dle potřeby a někdy se mi to přehodí až na pátý pokus tak jak potřebuju.
  • Freya neděle, 26.března 2017 12:09:44
   Takže třeba šeptám někomu a on mi odpovídá a já tu odpověď nevidím, celkem trapas
  • JiH pátek, 31.března 2017 13:55:14
   Hlášky pro nevědomé jsou v řešení. Poznamenám k tomu i ten problém s nastavením.
  • JiH pátek, 31.března 2017 14:02:55
   Ověřil jsem, fakt to nejde. Poznamenal jsem to jako bug.
 • LichKingAnathema neděle, 26.března 2017 11:23:04
  další věc, kterou jsem již jednou nastínil a naplno ji rozepíši, aby i s tím se něco udělalo, nicky obsahující velké A a I , jsou úplně normálně znovu založitelné kýmkoliv, jako by se nechumelilo!!! V lepším případě se označí jako multinick uživatele, který ho založil v horším případě to poznat ani není krom jiné IP adresy původního nicku (která pokud se jedná o slušného běžného uživatele, měla být v podstatě stejná, nebo se téměř neměnící a ne například z Toru či jiných anonimizačních adres příp. VPNek. Takže ...tyto díry by se měli podle mne řešit prvotně a zásadně ihned nebo co nejdříve!
  • JiH pátek, 31.března 2017 13:53:26
   Nenavodil jsem to. Zkuste to ještě prověřit. Mně to píše "Bohužel, přezdívka je již obsazená", když se snažím stejný nick zaregistrovat znovu. Pokud na něco konkrétního přijdete, připiš to sem. Taky ještě něco zkusím.
 • LichKingAnathema neděle, 26.března 2017 11:14:36
  se všemy třemi body viz níže mám naprosto stejné zkušenosti již z dřívějška a nejvíc mne fascinoval bod číslo dvě, kdy skutečně uživatel byl v místnosti za hesla č.1 pak změna hesla (například z důvodu vyzrazení) nezpůsobí to, co by každý člověk předpokládal, nýbrž žádné nové heslo č.2 nemusí takový uživatel vyplňovat a normálně vstupuje i po změně hesla do místnosti. Dokonce byly učiněny tyto akce Zamčené na heslo (č.1) --> Zamčené "natvrdo" --> Odemčení místnosti --> Zamčení na heslo (č.2). I přesto uživatel, který pobýval v místnosti za hesla č.1 může i po dlouhých hodinách a těchto akcích vstoupit do místnosti jako by se nechumelilo!!!!! Dodám ještě, kdy zcela nahodile funguje funkce "mute", kdy nejenže se po určité době cca jedné hodiny pokud je udělané "mute" SSkem texty, daného tapetáře či pudiče nazpět objeví!!! tj. je stále nejjistější holt se s tím mazat po jednom přispěvku ručně, kdy se skutečně pak již neobjeví, navíc se sem tam nahodile stane, že "mute" v jedné místnosti se propíše do místnosti druhé, a to dokonce , když je uděláno ručne přez lomítko i z jiné místnosti, takže člověk je "mutován" aniž by věděl, proč a od koho kdekoliv!!! Do teď jsem to nechtěl psát, aby to nebylo zneužíváno prudiči, ale je na čase, aby se i s tímto něco udělalo!!!
  • Azazel Anděl čtvrtek, 30.března 2017 21:36:56
   Též se vyjádřím k funkci "mute", tedy hlavně ke "Správcovskému mute". Když jsem se aktivně usídlil na tomto chatu, přišlo mi, že funkce mute je tu prezentována jako nějaký novátorský moderní prvek, nu, po půl roce mohu směle a neotřele, jak jsem zvyklý říci, že Správcovské mute je naporosto k ničemu. A co mě k tomuto závěru vede? Jednak to, o čem tu píše předřečník, tedy o tom, že funkce mute funguje (jako mnoho jiných věcí zde) všelijak, i mně se stalo, že jsem byl v jiné místnosti omylem mutnutý a toto mute se přepsalo do "mojí" místnosti, což je opravdu absurdní být zamutovaný "ve své vlastní" místnosti. (Druhá zde zmiňovaná věc je nepodstatná, neb bych doporučil nejen tady svému kolegovi použít F5 a historie, která už v té době stejně nikoho nezajímá, zmizí. A nově příchozích se to již ani netýká). Druhak naše místnost od samého počátku Správcovské mute nepoužívá (to je známá věc) a nijak nám tento nástroj ku zachování klidu a pořádku v místnosti nechybí, tedy to co se nevyužívá a nechybí asi bude přebytečné (alespoň u nás, je věcí jiných místností využitelnost tohoto nástroje). Jediné k čemu je "mute" využitelné je rozsáhlá tapetace ale to jen proto, že tu chybí nějaký lomítkový příkaz typu /cls nick, kterým by bylo možné rychle smazat veškerý text uživatele. Dále bych rád poznamenal, a to ze zkušeností právě z jiných místností, že funkce mute naopak vytváří mnohdy chaos, někteří uživatelé veřejně hlásí "XY jsi mutován" načež správci je okřikují nebo též mutují, že snad vyzradili něco co neměli (Já se naopak opět domnívám, že mutovaný by měl o této skutečnosti, že je zneviditelněn vědět, zřejmě nějakou systémovkou), nebo uživatelé píší mutovaným a jelikož jejich texty nejsou vidět, pak jsou k uzření jednostranné dialogy k zamutovaným nebo se jiní uživatelé domáhají vysvětlení proč ten či onen je mutován atd., to vše dohromady nepřispívá k poklidné atmosféře ale jak jsem se již zmínil k nepřehledným a chaotickým situacím. Opakuji ještě jednou, že se vyjadřuji k mute použivané Správci. Tady bych ale opět měl rozlišit, a je to další nesmyslnost zde a váže se to i k již zmiňovaným špatně nastaveným pravomocem DS, kdy DS může mutovat Stálého správce místnosti (to je vážně snad už legrace). Tedy opět sečteno podtrženo, není nad klasické /kick!
  • Azazel Anděl čtvrtek, 30.března 2017 21:36:56
   Též se vyjádřím k funkci "mute", tedy hlavně ke "Správcovskému mute". Když jsem se aktivně usídlil na tomto chatu, přišlo mi, že funkce mute je tu prezentována jako nějaký novátorský moderní prvek, nu, po půl roce mohu směle a neotřele, jak jsem zvyklý říci, že Správcovské mute je naporosto k ničemu. A co mě k tomuto závěru vede? Jednak to, o čem tu píše předřečník, tedy o tom, že funkce mute funguje (jako mnoho jiných věcí zde) všelijak, i mně se stalo, že jsem byl v jiné místnosti omylem mutnutý a toto mute se přepsalo do "mojí" místnosti, což je opravdu absurdní být zamutovaný "ve své vlastní" místnosti. (Druhá zde zmiňovaná věc je nepodstatná, neb bych doporučil nejen tady svému kolegovi použít F5 a historie, která už v té době stejně nikoho nezajímá, zmizí. A nově příchozích se to již ani netýká). Druhak naše místnost od samého počátku Správcovské mute nepoužívá (to je známá věc) a nijak nám tento nástroj ku zachování klidu a pořádku v místnosti nechybí, tedy to co se nevyužívá a nechybí asi bude přebytečné (alespoň u nás, je věcí jiných místností využitelnost tohoto nástroje). Jediné k čemu je "mute" využitelné je rozsáhlá tapetace ale to jen proto, že tu chybí nějaký lomítkový příkaz typu /cls nick, kterým by bylo možné rychle smazat veškerý text uživatele. Dále bych rád poznamenal, a to ze zkušeností právě z jiných místností, že funkce mute naopak vytváří mnohdy chaos, někteří uživatelé veřejně hlásí "XY jsi mutován" načež správci je okřikují nebo též mutují, že snad vyzradili něco co neměli (Já se naopak opět domnívám, že mutovaný by měl o této skutečnosti, že je zneviditelněn vědět, zřejmě nějakou systémovkou), nebo uživatelé píší mutovaným a jelikož jejich texty nejsou vidět, pak jsou k uzření jednostranné dialogy k zamutovaným nebo se jiní uživatelé domáhají vysvětlení proč ten či onen je mutován atd., to vše dohromady nepřispívá k poklidné atmosféře ale jak jsem se již zmínil k nepřehledným a chaotickým situacím. Opakuji ještě jednou, že se vyjadřuji k mute použivané Správci. Tady bych ale opět měl rozlišit, a je to další nesmyslnost zde a váže se to i k již zmiňovaným špatně nastaveným pravomocem DS, kdy DS může mutovat Stálého správce místnosti (to je vážně snad už legrace). Tedy opět sečteno podtrženo, není nad klasické /kick!
  • Azazel Anděl čtvrtek, 30.března 2017 21:39:14
   Omlouvám se za dvojnásobné vložení příspěvku, nebylo úmyslem.
  • Freya pátek, 31.března 2017 10:55:22
   Funkce mute je tu dána "historicky" tím, že měla být jedinou možnou eliminací nevhodného chování vůbec a původně tu neměli být ani žádní správci, natož kick. Vize byla taková, že si každej disciplinovaně prudiče sám mutne. Vize to byla samozřejmě nereálná. Nicméně funkce mute, kdyby neblbla a nedělala občas i co nemá, tu má podle mě svoje místo a využití. Lidi můžou držkovat kvůli tomu, proč je kdo mutlý ale stejně tak můžou řešit i to, proč je kdo kicklý, já v tom nevidím rozdíl. To si musí každý správce zdůvodnit podle sebe. Já osobně pokud někdo stále má nějaké připomínky, ho odkazuju na admina JiHa aby případné stížnosti na mě řešil s ním, protože nikomu jinému se zodpovídat jaksi nemusím. Při rozsáhlých tapetacích se mi právě tahle funkce osvědčila velmi, protože to bylo rychlé (nemusím psát příkaz /cls a pak ještě /kick. Abych to osvětlila těm kdo se u nás při tapetacích nepohybovali, ono i s blbým napsáním /i to bylo v takové intenzitě, že to někdy nestíhali ani dva správci naráz. Pokud bychom se bavili o jedné tapetě do hodiny, pak se s tím člověk může klidně vypisovat ale právě v krizové situaci jako se vyskytovala u nás to byl velmi účinný nástroj. Nebyl by zapotřebí, pokud by zde fungoval filtr pro vstup podle nachatovaných hodin - podle mě stále lepší, než zamknout místnost úplně pokud to nestíhám, nebo nechci stíhat, protože mám i jiné věci na práci.
  • JiH pátek, 31.března 2017 13:51:43
   Akce se zámky a kickem u zaheslovaných jsem zaznamenal k prověření.
  • Azazel Anděl sobota, 1.dubna 2017 11:04:24
   Věřím, že naivně utopistický experiment nevyšel. Říkal jsem, nechť si funkci mute využívají místnosti dle jejich uvážení. Jen bych přivítal možnost výběru a tedy nějaký lomítkový příkaz, který by mazal text uživatele. Osvědčilo se to na jiných chatech a tady bych dodal, že v případě použití mazání textu by byl právě postup opačný, než se tu uvádí, a to nejdříve /kick aby dotyčný už dále netapetoval a následné smazání /cls, pokud to má člověk tzv. v ruce, je to otázka několika vteřin. Problémem je tu ovšem již zmiňované rozdělení nicků, to vidím jako znatelné zdržení, Já osobně si klidně svůj nick bez problémů opatřím pomlčkou, koneckonců tak jak mám všude jinde. A zcela naprosto souhlasím se zde uváděnými a i na jiných místech omílanými smysluplnými filtry např. dle nachatovaných hodin či stáří nicku (které by byly používány v případě potřeby aby se nebránilo nováčkům, kteří by si čas museli nachatovávat jinde, chat plný časových filtrů, stejně jako uzamčených místností na heslo asi nebude to pravé ořechové) plus blacklist.
  • Freya sobota, 1.dubna 2017 13:33:02
   Ten utopický experiment se vyvinul do současné podoby díky lidem, kteří neváhali neúnavně podávat podněty na zlepšení a proto nechápu, proč by naše další podněty, vedoucí k dalšímu zlepšení, měly někomu být trnem v oku. Ale abychom všichni spolupracovali a neporafali se u toho, snažili se dojít ke vzájemné shodě, tak to je asi taky utopie, že?
 • Azazel Anděl neděle, 26.března 2017 09:46:19
  Filtry, nefunkční zámek

  1) Záhada držících filtrů rozluštěna http://jpeg.cz/images/2017/03/26/WeaXM.png . Ono vysvětlení je vskutku velmi jednoduché a prosté. Jak vidíme na obrázku, tak v místnosti Hrabě X drží zámek na heslo i v prázdné místnosti. Proč tomu tak je? Pokud poslední uživatel z místnosti aktivně odejde, pak se veškeré nastavené filtry ruší, pokud ovšem posledního uživatele odstraní systém pro neaktivitu, potom filtry zůstávají.

  2) Nefunkční změna hesla. V Nápovědě se uvádí toto "Při pokusu o vstup se uživateli zobrazí dotaz na heslo a pokud ho zadá správně, tak může vstoupit. Pokud už v místnosti byl, tak heslo znovu zadávat nemusí." Důležitá je tu hlavně ta druhá věta "Pokud už v místnosti byl...", ono totiž pokud takový uživatel byl v místnosti za hesla č.1 pak změna hesla (například z důvodu vyzrazení) nezpůsobí to, co by každý člověk předpokládal, nýbrž žádné nové heslo č.2 nemusí takový uživatel vyplňovat a normálně vstupuje i po změně hesla do místnosti. Dokonce byly učiněny tyto akce Zamčené na heslo (č.1) --> Zamčené "natvrdo" --> Odemčení místnosti --> Zamčení na heslo (č.2). I přesto uživatel, který pobýval v místnosti za hesla č.1 může i po dlouhých hodinách a těchto akcích vstoupit do místnosti jako by se nechumelilo.

  3) Nefunkční kick v zaheslované místnosti. http://jpeg.cz/images/2017/03/26/2sFt4.png Jak můžeme vidět na obrázku, uživatel Angar byl nesčetněkráte kickován a okamžitě po vyhazovu se navracel zpět do místnosti. Tedy v zaheslované místnosti neplatí 15 minutový a následně 5 hodinový limin na opětovný vstup?! Tuto situaci jsem musel řešit až "tvrdým zámkem", poté vstupy tohoto uživatele ustaly.

  Tudíž shrnuto podtrženo, nejen že tu absentují nějaké smysluplnější filtry, kterých se tu viz. níže uživatelé dožadují ale i stávající filtry buď nefungují a nebo fungují všelijak. Těžký to pak chatový život stálých správců ale vlatně máme už jaro, tak se snad radši všichni půjdem projít.. že ovšemže.
  • JiH pátek, 31.března 2017 13:50:18
   Všechny 3 věci jsem zaznamenal k prověření.
Další stránka